Lekcijas - Bībeles lasījumi dievkalpojumiem
 SPREDIĶI - LASĪŠANAI
 Kristības Sakraments; bērnu kristība

Dievs senlaikos daudzkārt un dažādi caur praviešiem runāja uz tēviem, bet šajās pēdējās dienās Viņš ir runājis uz mums caur Dēlu. Dievs ir licis Viņu visam par mantinieku, caur Viņu arī radījis visu pasauli. Dēls, būdams Dieva godības mirdzums un būtības atveids un nesdams visu ar savu spēka pilno vārdu, ir šķīstījis cilvēku no grēkiem un nosēdies augstībā pie visvarenā Dieva labās rokas.

Vēstule ebrejiem 1:1-3

SVĒTO RAKSTU LASĪJUMI - LEKCIJAS KULDĪGAS SV. KATRĪNAS DRAUDZES DIEVKALPOJUMOS

DIEVS LIKA UZRAKSTĪT BĪBELI, LAI MĒS VIŅU
IEMĪLĒTU!

SVĒTO RAKSTU LASĪJUMI (LEKCIJAS) 2024. g. martam

OCULI, TREŠĀ GAVĒŅA LAIKA SVĒTDIENA, 3. marts  14.00

Vecā Derība:  Psalms 19;  Jesajas 26:1-16

Jaunā Derība:  Efeziešiem 5:1-9;  Lūkas Evaņģēlijs 11:14-28

LAETARE, CETURTĀ GAVĒŅA LAIKA SVĒTDIENA, 10. marts  14.00

Vecā Derība:  Psalms 107:1-3; 17-22;  Jesajas 52:7-10

Jaunā Derība:  Galatiešiem 4:22-31;  Jāņa Evaņģēlijs 6:1-15

JUDICA, PIRMĀ CIEŠANU LAIKA SVĒTDIENA, 17. marts  14.00

Vecā Derība:  Psalms 51;  Ījaba 33:23-28

Jaunā Derība:  Ebrejiem 9:11-15;  Jāņa Evaņģēlijs 8:46-59

PALMARUM, PŪPOLU SVĒTDIENA, 24. marts  14.00

Vecā Derība:  Psalms 31:8-15;  Jesajas 53:2-10

Jaunā Derība:  Filipiešiem 2:5-11;  Mateja Evaņģēlijs 26:36-75 (27:1-54)

VIRIDIUM, ZAĻĀ CETURTDIENA, 28. marts  18.00

Vecā Derība:  Psalms 116:1-2, 12-19;  1.Mozus 14:18-19

Jaunā Derība:  1.Korintiešiem 11:20-29;  Jāņa Evaņģēlijs

13:1-15

PASHA, LIELĀ PIEKTDIENA, 29. marts  18.00

Vecā Derība:  Psalms 22;  Jesajas 52:13-53:12

Jaunā Derība:  Ebrejiem 10:16-25;  Jāņa Evaņģēlijs 18:1-19:42

KRISTUS AUGŠĀMCELŠANĀS SVĒTKI, LIELDIENAS, SVĒTDIENA, 31. marts  07.00  SVĒTKU DIEVKALPOJUMS AR PROCESIJU

Vecā Derība:  Psalms 118:1-2, 15-24;  Ecehiēla 37:1-14

Jaunā Derība:  1.Korintiešiem 5:7-8;  Marka Evaņģēlijs

16:1-7

Dzīvības vārds martam:

Ienākušas kapā, tās ieraudzīja baltās drānās tērptu jaunekli sēžam labajā pusē, un tās izbijās. Bet viņš tām sacīja: "Nebīstieties! Jūs meklējat Jēzu, Nācarieti, krustā sisto, Viņš ir augšāmcēlies, un Viņa šeit nav. Redziet, vieta, kur tie Viņu nolika. Bet ejiet un pasakiet to Viņa mācekļiem un Pēterim: Viņš pirms jums aizies uz Galileju; tur jūs Viņu redzēsit, kā Viņš jums ir sacījis."

Marka Evaņģēlijs 16:5-7

Lasi Bībeli katru dienu. Pirms lasīšanas lūdz Dievu:

Kungs, mans Dievs, šķīstī manu sirdi un manas lūpas. Paņem nost no manis ikkatru pārdrošību, ikkatrus melus. Lai Tavi Svētie Raksti ir mans prieks. Lai nekad es tajos nerodu iespēju ne nomaldīties, ne maldināt citus. Apžēlojies par mani, Kungs! Tu esi aklo gaisma.

Liec man atrast laiku Tava Vārda noslēpuma apcerei. Neaizslēdz Rakstu durvis tam, kurš klauvē. Ne jau tāpat vien, bez Vārda nolūka, Tu esi inspirējis šos Svētos Rakstus.

Kungs, atklāj man Noslēpumu. Tavs Vārds ir mans prieks; tas man ir saldāks par visu. Tad nu dāvā man to, ko es mīlu. Tu pats man esi devis žēlastību  - spēju to mīlēt. Es Tev pateicos par to un slavēju Tevi. Amen!

Sv. Augustīna lūgšana, “Atzīšanās” XI,3

Dievs tev dos Svēto Garu, lai tu spētu saprast izlasīto un pēc Bībeles pamācībām dzīvot.

Neatstājies no Bībeles lasīšanas arī tad, ja esi noguris, ja traucē tālruņa zvani, negaidīti apmeklētāji, ģimenes locekļi utt. Pēc pārtraukuma turpini lasīt.

Atceries, ka tumsas gari un viņu valdnieks – velns – ienīst Bībeli un centīsies tevi traucēt ar grēcīgām domām, novirzīt tavu uzmanību no lasīšanas un iedvest garīgu kūtrumu. Pavēli ļaunajam: “atkāpies, sātan, Jēzus Kristus vārdā!” un viņš bēgs no tevis.

Tikai uzcītīga Bībeles lasīšana ļaus tev saprast Svēto Rakstu neaprakstāmo dziļumu, piepildīs ar mieru, laimi un dziļu mīlestību uz Dievu.

Lasi Bībeli pazemībā un pilnīgā paļāvībā uz Dievu! Tici, ka Dievs tev dod atbildi caur Svētajiem Rakstiem!

Liecini citiem par savu pieredzi Bībeles lasīšanā un mudini, lai viņi paši sāktu lasīt Svētos Rakstus! Tur ir visas atbildes – jebkurai dzīves situācijai -  stiprinājums grūtībās un pārbaudījumos, aizlūgšanas slimībās un piemeklējumos, slavēšana un pateicība par uzklausītām lūgšanām.

Bībele ir vienīgā grāmata pasaulē, kas izturējusi laika pārbaudi un pierādījusi savu aktualitāti jebkuram laikam un visiem cilvēkiem. Bībeli lasa un apbrīno kā zinātnieki, tā bērni, jauni un veci, ar un bez teoloģiskas izglītības.

Bībeles Autors ir Dievs – Viņš pavēlēja to uzrakstīt izredzētiem cilvēkiem, tā ir domāta mums visiem ikdienas lasīšanai un Dieva nodoma un vadības mūsu dzīve saprašanai. Arī tev jālasa Bībele!

Kuldīgas Sv. Katrīnas draudzes vikārs, emeritētais mācītājs